द्वन्द्वमा परी युक्रेनमा २४० बालबालिकाको मृत्यु

केभ, १८ जेठ / युक्रेनमा भएको द्वन्द्वका क्रममा २४० भन्दा बढी बालबालिकाहरूको मृत्यु भएको छ ।अन्तर्राष्ट्रिय बाल दिवसको सन्दर्भ पारेर शुक्रबार तथ्याङ्क सार्वजनिक गरिएको युक्रेनको विदेश मन्त्रालयले जनाएको छ ।

१४  अक्टोबर २०१४ मा बच्चा डोनेट्स्कबाट ५० किलोमिटरमा इलोवास्कमा एक बालबालिकाको लागि डान्सनेटको जनवादी गणतन्त्र (डीपीआर) को हालको टाउकोको दौडान बच्चाहरु उनको पछि लागेर चल्छन्। डीपीआर प्रधानमन्त्री अलेक्जेंडर जाखर्चेनको २ नोभेम्बर “राष्ट्रपति निर्वाचन” को उम्मेद्वार हो जसले संगठनको नेतालाई नाम दिनेछ। मंगोलियाको नयाँ रक्षा मन्त्रीले मंगोलियाली सेनाको निर्माण गर्न सक्षम बनाएको सेना निर्माणको लागि मर्मत गरी मस्को र वाशिंगटनका बीचको वार्ता शुरुमा ठुलो युद्ध पछि चलेको छ। एएफपी फोटो / डोमिनिक फ्र्याग / एएफपी फोटो / डोमिनिक फ्रिज

“द्वन्द्व प्रभावित क्षेत्रमा अहिले पनि बालबालिकाहरु खतरामा रहेका छन् र उनीहरूलाई सुरक्षाको आवश्यकता छ,” विदेश मन्त्री प्याभ्लो क्लिम्किनले भन्नुभयो ।
युक्रेनको पूर्वी क्षेत्रमा सन् २०१४ को अप्रिलदेखि द्वन्द्व सुरु भएको हो । त्यस क्षेत्रका सहरहरूलाई आफ्नो नियन्त्रणमा राख्न सरकारी पक्षले रक्षात्मक आक्रमण गरिरहेको छ ।
सशस्त्र लडाकू समूहले केही ठाँउहरू आफ्नो नियन्त्रणमा लिएर कीभबाट स्वतन्त्र भएको घोषणा गरेका छन् । रासस/सिन्ह्वा


प्रतिक्रिया दिनुहोस्