प्रधानमन्त्री ओलीद्वारा सिपिसीको स्कुल विभागको संग्रहालय अवलोकन( फोटो फिचर सहित)

बेइजिङ, चीन, ७ असार (रासस) / प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आज यहाँस्थित चाइना कम्युनिष्ट पार्टी (सिपिसी) केन्द्रीय समितिको कार्यालयमा रहेको संग्रहालयको अवलोकन गर्नुभयो ।

चीनको ६ दिने मैत्रीपूर्ण भ्रमणमा रहनुभएका प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली बिहीबार चाइना कम्युनिष्ट पार्टी (सिपीसी) केन्द्रीय समितिमा रहेको संग्रहालयको अवलोकन गर्नुहुँदै । साथमा धर्मपत्नी राधीका शाक्यसहित मन्त्रीहरु, सांसद र सरकारी उच्चअधिकारीहरु । तस्वीर :  हरि लामिछाने, बेइजिङ,

सिपिसीको पार्टी स्कुलले आयोजना गर्ने छलफलमा सहभागी हुनुपूर्व प्रधानमन्त्री ओलीले उक्त संग्रहालयको अवलोकन गर्नुभएको हो । संग्रहालयमा चिनियाँ कम्युनिष्ट पार्टीको इतिहास भल्काउने विविध सूचनासहितको सामग्री राखिएका छन् ।

चीनको ६ दिने मैत्रीपूर्ण भ्रमणमा रहनुभएका प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली बिहीबार चाइना कम्युनिष्ट पार्टी (सिपीसी) केन्द्रीय समितिमा रहेको संग्रहालयको अवलोकन गर्नुहुँदै ।

अवलोकनका क्रममा उहाँका धर्मपत्नी राधिका शाक्यसहित भ्रमणदलमा सहभागी मन्त्रीहरु, सांसद र सरकारी उच्च अधिकारीको सहभागिता थियो । यस संग्रहालयमा कम्युनिष्ट नेताले आफ्ना कार्यकर्तालाई कसरी अनुशासित गर्ने तथा पार्टीका बारेमा कसरी प्रशिक्षित गर्ने भन्ने कुरा झल्काइएको छ ।


पार्टीको संगठनका विषयमा कुन विषय सही र कुन गलत हो भन्ने विषयबारे जानकारी गराइनेबारे तस्बीर तथा यहाँ संग्रहित वस्तुले जानकारी दिन्छ ।
माओका विचारलाई अगाडि बढाउने र चिनियाँ विचार तथा शैलीसहितको समाजवादको विकास कसरी गर्ने भन्ने विषयमा पनि यस संग्रहालयले जानकारी दिन्छ । प्रधानमन्त्री ओलीले पार्टी स्कुल विभागको आयोजनामा विकास र समृद्धिमा राजनीतिक दलको भूमिका विषयमा प्रवचन दिँदै हुनुहुन्छ भने आजै चीनका प्रधानमन्त्रीसँग भेटवार्ता गर्दै हुनुहुन्छ ।

प्रधानमन्त्री ओली संग्रहालय अवलोकन चीनको ६ दिने मैत्रीपूर्ण भ्रमणमा रहनुभएका प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली बिहीबार चाइना कम्युनिष्ट पार्टी (सिपीसी) केन्द्रीय समितिमा रहेको संग्रहालयको अवलोकन गर्नुहुँदै ।
चीनको ६ दिने मैत्रीपूर्ण भ्रमणमा रहनुभएका प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली बिहीबार चाइना कम्युनिष्ट पार्टी (सिपीसी) केन्द्रीय समितिमा रहेको संग्रहालयको अवलोकन गर्नुहुँदै । साथमा धर्मपत्नी राधीका शाक्यसहित मन्त्रीहरु, सांसद र सरकारी उच्चअधिकारीहरु ।

(विशेष प्रतिनिधि हरि लामिछाने)


प्रतिक्रिया दिनुहोस्