जब हलिउड अभिनेत्रीले घरमै पालेकी थिइन् सिंह

एजेन्सी, १५ चैत  / भनिन्छ, सिंह जंगलमा होस् वा पिजडामा, ऊ सिंह नै हुन्छ । जंगलको राजा भनेर चिनिने सिंहको एक गर्जनका अगाडी ठूल्ठूला पहलमानको पनि पसिना छुट्ने गर्दछ । तर, हलिउड अभिनेत्री मेलानी ग्रिफिथ र सिंहको सम्बन्ध बारेमा बन्ने समाचार प्रायः कसैले पत्याउन सक्दैन । मेलानीको घरमा सिंह पालिएको थियो, मानौ त्यो सिंह नभएर उनको घरमा पालिएको कुनै पाल्तु जनावर कुकुर हो । मेलानी सिंहका साथ साथ उठबस गर्नुको अलवा उसँगै खेल्ने र सुत्ने गर्थिन् । सन् १९७० ताका मेलानी हाइस्कूलमा अध्ययन गर्थिन् । त्यतिबेला मेलानीकी आमा टिपी हेन्ड्रेन र बुवा निओल मार्सलले दक्षिण अफ्रिकाको भ्रमणपछि सिंहको बारेमा निधो गरेका थिए ।

एक जना जनवारको प्रशिक्षकले उनीहरुलाई सिंहबारे थप जानकारी पाउन आफ्नो घरमा सिंह राख्न सुझाव दिएका थिए । फलस्वरुप निल नाम गरिएको सिंहलाई घरमा ल्याएर पाइएको थियो । निल मिलानीका साथ नजिकिएका थिए । मेलानी निलका साथ एउटै घर भित्र एउटै ओछ्यानमा सुत्ने गर्थिन् । मेलानी सिंहका साथ खाना खान्थिन् । एउटै स्विमिङ पुलमा नुहाउँथिन् र उसकै साथ मस्ती पनि गर्दथिइन् ।


प्रतिक्रिया दिनुहोस्